Tüp Bebek - Safe Health Doctors

Tüp Bebek Tedavisi

Anne olma heyecanınızı sizinle paylaşıyoruz. Tedavinizin eksiksiz ve başarılı bir şekilde tamamlanması için her zaman yanınızda olacağız. Bu süreçte doktorunuz her an yanınızda olacak ve aklınıza takılan her soruya cevap verecektir. Çıktığınız yol zor ve stresli olabilir. Birlikte bu zorlu yolun sonunda mutlu bir bebek sizi bekliyor olacak.

Tüp bebek uygulaması 3 aşamadan oluşur;

  • Yumurtalıkların uyarılması
  • Yumurta toplanması ve döllenme
  • Embriyo transferi

 

Gebelik Testi

Embriyo transferinden 12 gün sonra kanda gebelik testi (Beta-hCG) yapılarak gebelik olup olmadığı anlaşılır. Testin pozitif olduğu durumlarda, test iki gün sonra tekrarlanır. İlk değerin, iki gün içerisinde yaklaşık iki kat yükselmesi beklenir. Hastanın adet görmesi gebelik oluşmadığı anlamına gelmez. Transferden 3 hafta sonra ultrasonda gebelik kesesi görülebilir.

Tedavide Başarı

Tüp bebek tedavisi hiçbir zaman yüzde yüz sonuç verecek bir yöntem değildir. Başarıyı belirleyen en önemli faktörlerden biri kadın yaşıdır. Bu nedenle tüp bebek tedavisine karar verildikten sonra zaman kaybetmeden tedavi yapılmalıdır. Tedavide sonucun negatif olduğu durumlarda hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmamak gerekir. Kadında yumurta, erkekte sperm olduğu sürece her zaman gebelik şansı vardır.

 

Dondurma İşlemleri

Transferden sonra yeterli sayıda ve kalitede embriyo kalmışsa bunlar doldurabilmektedir. Ayrıca tüp bebek yönetmeliğinde yapılan değişiklikle evli veya bekar kişilerde gereken klinik durumlarda (kadın ve erkekte istenilen sayıda çocuk sahibi olmadan kemoterapi yapılması gerekliliği, azalmış yumurtalık rezervi, gonadların (testis veya yumurtalık) cerrahi olarak çıkarılması gerekliliği gibi durumlar) kadınlarda yumurtalar, erkeklerde sperm ve testis dokusu dondurulabilmektedir.

İncirli cad. No:8/8 Bakırköy - İstanbul

Bizi Arayabilirsiniz

Bizi Arayabilirsiniz

+90 (212) 556 05 05

E-posta Gönderebilirsiniz

E-posta Gönderebilirsiniz

info@safehealthdoctors.com

Randevu Alabilirsiniz.

Randevu Alabilirsiniz.

Randevu Al